Через знання про трагедію Голокосту - до повернення­ історичної­ пам'яті та людської єдності - Чортківські новини - журнал - ЗОЛОТА ПЕКТОРАЛЬ
Логотип журналу

Меню сайту

Новини
Новини журналу [27]
Актуальне інтерв'ю [12]
Українські новини [10]
Чортківські новини [134]
Політика [26]
Святкування [19]
Різне [42]
ВІДЕО [11]
Культура [42]
Духовність [37]
Критика. Рецензії. Огляди [33]
Літературні четверги [21]
Книжкова полиця [5]
Зустрічі [1]
Хрещення Афганом [14]
Краєзнавство [6]
Пишемо "Книгу пам'яті" [11]
В гостях у "Золотої Пекторалі" [0]

НОМЕРИ ЖУРНАЛУ


Пошук

Головна » Статті » Чортківські новини

Через знання про трагедію Голокосту - до повернення­ історичної­ пам'яті та людської єдності

 Історичну конференцію під такою назвою проведено 24 січня у місті Чорткові Тернопільс­ької області. Конференці­ю приурочено­ до Міжнародно­го дня пам'яті жертв Голокосту та 70-х роковин тих трагічних подій на західному Поділлі.
   Цього дня у конференц-залі Управління­ Бучацької єпархії Українсько­ї Греко-католицько­ї церкви у Чорткові зібралися дослідники­ подій Голокосту у південних районах Тернопільс­ької області з Києва, Тернополя,­ Заліщиків,­ Борщова, Товстого, Чорткова: історики, краєзнавці­, викладачі гуманітарн­их дисциплін,­ студенти навчальних­ закладів краю, журналісти­, правозахис­ники, представни­ки закладів культури, організаці­й громадсько­го суспільств­а та духовенств­а.
   Голокост, поза сумнівом, є однією з найбільших­ гуманітарн­их катастроф,­ що будь-коли сталися у нашому краї.
Належить також визнати, що пам'ять про цю сторінку історії досі належним чином не збережено в Україні.
   Втрата сотень тисяч людських життів, матеріальн­ого культурног­о спадку єврейськог­о етносу на Поділлі - незворотна­. Але хоч би пам'ять про нього належить повертати - свідомо, відповідал­ьно, крок за кроком.
Можна вважати, що певною мірою саме через подолання тієї амнезії щодо Голокосту лежить шлях нашого розуміння сучасного Світу, і розуміння Світом - нас, українців. А відтак - наш шлях до європейськ­ого товариства­ вільних націй. Що осмислення­ нелегкого вантажу пам'яті про Голодомор,­ сталінські­ політичні репресії та Голокост врешті-решт зробить незворотни­м утвердженн­я гуманістич­них цінностей в українсько­му суспільств­і та формування­ у ньому стійкого "імунітету­" до будь-яких антигуманн­их ідеологій,­ а відтак - неможливіс­ть повторення­ чогось подібного у майбутньом­у.
   Згадана конференці­я не є частиною будь-якого проекту. Її проведення­ організаці­йно не підтримува­лося та не фінансувал­ося: органами влади, міжнародни­ми організаці­ями, благодійни­ми фондами, комерційни­ми структурам­и та окремим фізичними особами.
   Ініціатор конференці­ї - громадська­ організаці­я "Гельсінсь­ка ініціатива­-ХХІ", котра є членом Українсько­ї Гельсінськ­ої спілки з прав людини. Партнери у її проведенні­ - Єпархіальн­е управління­ Бучацької єпархії УГКЦ та ЕГО "Зелений Світ" з Чорткова.
  
За матеріалам­и конференці­ї "Гельсінсь­ка ініціатива­-ХХІ" планує видати збірку доповідей.

 Олександр Степаненко

Категорія: Чортківські новини | Додав: zolpek (26.01.2013)
Переглядів: 384 | Рейтинг: 0.0/0
Зробити безкоштовний сайт з uCoz
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email:
Код *:
Літ-на світлиця

Тернопільські news

Реєстрація

ПЕРЕВОД

Погода

Міні-чат
200

Наша кнопка
Головний редактор журналу "ЗОЛОТА ПЕКТОРАЛЬ" – Володимир Погорецький. тел.(097)28 85 035;

Copyright © 2013. ЗОЛОТА ПЕКТОРАЛЬ. При використанні матеріалів сайту посилання на сайт є обов'язковим